SIK SORULAN SORULAR

Sakinlere sağlanan aktiviteler hakkında nasıl bilgi edinebilirim?

Her ikamet sahibinin yetenek ve ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal programlar ve kişiselleştirilmiş faaliyetler yaratmaya çalışıyoruz. Bu aynı zamanda rehabilitasyona katılan sakinlerin iyileşme süreci üzerinde de güçlü bir etkiye sahiptir. Özel etkinlikler şunları içerir: aktif yerleşik konseyler, müzikal performanslar, güncel olaylar üzerine sohbetler, gazete okumaları, şarkı söyleme egzersizleri, spor etkinlikleri, germe egzersizleri, dini toplantılar, eğlence dışında oyunlar, trivia, tarih ve gönüllü katılımı. Ayrıca aileleri tesis sakinleriyle çeşitli etkinliklerde bulunmaya da teşvik ediyoruz.

Sosyal Hizmetlerin rolü nedir?

Sosyal hizmetler ekibimiz geçiş dönemlerinde hem sakinlere hem de ailelerine yardımcı olmaktadır. Ayrıca, temel bilgiler sağlar, istek ve endişeleri yönetir ve her ikamet için bakım ve deşarj planlamasında yardımcı olurlar. Diş, Görme, Pediatri, Odyoloji, Vekaletname, Demans Değerlendirmesi, Psikososyal ve Psikiyatrik Değerlendirme ve Bireysel terapi için profesyonel hizmetler sağlayabilirler.

Çamaşır hizmetleri nasıl verilir?

Tüm kişisel giysiler endüstriyel bir çamaşır makinesinde 180 derece sıcaklıkta yıkanır. Soğuk veya ılık su gerektiren, özel bakım gerektiren veya hasara ve solmaya maruz kalan kıyafetleri getirmekten kaçının. Tüm giysiler etiketlenmelidir. Lütfen elbiseyi, oda numarası veya baş harfleri DEĞİL, ikamet eden kişinin adıyla etiketleyin. İç yakada veya bel bandında açıkça ve büyük harflerle işaretleyin. Çorap, ayakkabı ve diğer kişisel eşyalar dahil olmak üzere tüm eşyalar işaretlenmelidir.

Hangi kıyafetleri getirmeliyiz?

Yaklaşık beş kıyafet değişikliği ve bir çift rahat kauçuk tabanlı ayakkabı öneririz. Tüm ürünler yıkanmalı, açık bir şekilde kalıcı mürekkeple kişinin adı ile etiketlenmeli ve tıbbi çizelgede asistanların kişisel envanter kayıt defterine girilmelidir. Diğer kişisel eşyalar tanımlama için işaretlenmelidir. Tesiste sakinlerin değerli takılar veya çok miktarda nakit para bulundurmamalarını tavsiye ediyoruz.

Bir kerede ziyaret edebilecek kişi sayısının bir sınırı var mı?

Ziyaret kurallarını belirten resmi bir politikamız olmasa da, tesisin ortak alanlarını sevdiklerinizle tanışmak için kullanmanızı öneririz.Ortak alanlardan birinde ziyaret etmek mümkün değilse, bir defada bir oturma odasında bir ila üç kişilik bir sınırlama öneririz.

Kullanılacak özel alan var mı?

Aktivite salonunu, önceden bildirilen özel etkinlikler (doğum günü, tatiller, yemekler) için rezerve edebilirsiniz.

Çocuklar ziyaret edebilir mi?

Çocukları ziyaret etmeleri için teşvik ediyoruz, ancak, sizden 12 yaşın altındaki tesisi ziyaret eden çocuklarımız için yanında refekatçi getirmesini istiyoruz.

Tesise bir aile hayvanı getirebilir miyiz?

Ailenizin evcil hayvanının ziyarete gelmesini çok isteriz. Lütfen bunlardan sonra temizlik yapmayı ve her zaman uygun güvenlik önlemlerini almayı unutmayın. Tüm evcil hayvanlar tasmalı olarak tutulmalı ve mevcut tüm aşıları yaptırmalıdır.

Bir hekim veya sağlık profesyoneli ne sıklıkla ziyaret edecek?

Doktorlar genellikle başvuru sırasında ve daha sonra da her 30 günde bir sakinleri görüyorlar. Ancak, hemşirelik uzmanlarımız, tesisi ziyaret eden tüm doktorlarla sürekli iletişim halindedir. Bazı sigorta şirketleri doktorların daha sık ziyaret etmesini ister. Daha fazla bilgi için hemşirelerimize danışın.

Tesiste sigara içilebilir mi?

Tüm sakinlerin ve çalışanların güvenliği ve refahı için sigara içilmez bir tesisiz. Açık alanlarda özel sigara içme alanları bulunmaktadır.

Ziyarete geldiğimde nereye park etmeliyim?

Tekerlekli sandalye erişimine sahip olan  geniş bir otoparkımız bulunmaktadır. Lütfen tüm şehir içi park tabelalarını dikkate alınız. Engelliler, çalışanlar ve doktorlar için özel olarak ayrılmış alanlara park etmekten kaçının.

Sevdiğim birinin en sevdiği yemeği getirebilir miyim?

Özel diyetlerin sağlanmasına uygun olarak, sakinlere yiyecek getirmeden önce daima hemşireye danışın. Oturma odasında tutulan herhangi bir yiyecek uygun şekilde kapalı kaplarda olmalıdır.

Finans, faturalandırma ve / veya kabul evrakları ile ilgili sorular hakkında kiminle görüşebilirim?

Tüm finansal ve faturalandırma sorularınız için tam zamanlı bir İşletme Ofisi Müdürü bulunduruyoruz. Bu konularla ilgili herhangi bir sorunuz olursa, lütfen Ön Büro / resepsiyon görevlisine başvurarak İşletme Ofis Yöneticimizi görmek için bir randevu alınız.